TE Connectivity Passive Product CJT15001K2JJ
Model
CJT15001K2JJ
Datasheet
CJT15001K2JJ PDF
Description
RES CHAS MNT 1.2K OHM 5% 1500W
Series CJT, CGS
Size / Dimension 19.094" L x 1.969" W (485.00mm x 50.00mm)
Packaging Bulk
Height - Seated (Max) 4.213" (107.00mm)
Tolerance ±5%
Operating Temperature -
Lead Style Wire Leads
Temperature Coefficient ±440ppm/°C
Resistance 1.5 kOhms
Failure Rate -
Power (Watts) 1500W