TE Connectivity Passive Product 36501E30NJTDG
Manufacturer
TE Connectivity Passive Product
Model
36501E30NJTDG
Datasheet
36501E30NJTDG PDF
Description
FIXED IND 30NH 400MA 350 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 92
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±10%
Supplier Device Package 1812 (4532 Metric)
Inductance 680µH
Frequency - Self Resonant 2.5MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 1kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series LQH43
DC Resistance (DCR) 17Ohm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 40 @ 796kHz
Current Rating (Amps) 65mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.110" (2.80mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 85°C