TE Connectivity Passive Product 3613C470K
- Manufacturer
- TE Connectivity Passive Product
- Model
- 3613C470K
- Datasheet
- 3613C470K PDF
- Description
- FIXED IND 47UH 140MA 5 OHM SMD
- Availability
- IN STOCK
Stock: 23
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Package / Case | Nonstandard |
| Material - Core | Ferrite |
| Type | Wirewound |
| Size / Dimension | 0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm) |
| Series | CDH53 |
| DC Resistance (DCR) | 66mOhm Max |
| Ratings | - |
| Current - Saturation | - |
| Q @ Freq | - |
| Current Rating (Amps) | 2.03A |
| Packaging | Digi-Reel® |
| Height - Seated (Max) | 0.126" (3.20mm) |
| Shielding | Unshielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C |
| Tolerance | ±20% |
| Supplier Device Package | - |
| Inductance | 2.2µH |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Part Status | Active |
| Inductance Frequency - Test | 7.96MHz |