TDK Corporation VLS5045EX-330M
Model
VLS5045EX-330M
Datasheet
VLS5045EX-330M PDF
Description
FIXED IND 33UH 1.3A 312 MOHM SMD
Attribute Name Attribute Value
Type Wirewound
Base Part Number CC453232
Series CC453232
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 500mOhm Max
Q @ Freq 10 @ 2.52MHz
Current - Saturation -
Packaging Digi-Reel®
Current Rating (Amps) 550mA
Shielding Unshielded
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Tolerance ±10%
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance 10µH
Supplier Device Package 1812
Part Status Active
Frequency - Self Resonant 22MHz
Mounting Type Surface Mount
Inductance Frequency - Test 2.52MHz