TDK Corporation VLS3015ET-4R7M-CA
Model
VLS3015ET-4R7M-CA
Datasheet
VLS3015ET-4R7M-CA PDF
Description
FIXED IND 4.7UH 1.35A 136 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 33
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±20%
Supplier Device Package -
Inductance 10µH
Frequency - Self Resonant 24MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.193" L x 0.193" W (4.90mm x 4.90mm)
Series NR, S Type
DC Resistance (DCR) 144mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Current - Saturation 1.3A
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 1.45A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.079" (2.00mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -40°C ~ 125°C