TDK Corporation VLS3012ET-2R2M-CA
Model
VLS3012ET-2R2M-CA
Datasheet
VLS3012ET-2R2M-CA PDF
Description
FIXED IND 2.2UH 1.7A 96 MOHM SMD
Availability
IN STOCK
Stock: 12
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series VLS-E-CA
DC Resistance (DCR) 136mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation 1A
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 1.35A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package -
Inductance 4.7µH
Frequency - Self Resonant -
Part Status Not For New Designs
Inductance Frequency - Test 1MHz