TDK Corporation VLS252012ET-2R2M-CA
Model
VLS252012ET-2R2M-CA
Datasheet
VLS252012ET-2R2M-CA PDF
Description
FIXED IND 2.2UH 1.3A 154 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 51
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Type Wirewound
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Series VLS-E-CA
DC Resistance (DCR) 96mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation 1.35A
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 1.7A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package -
Inductance 2.2µH
Frequency - Self Resonant -
Part Status Not For New Designs
Inductance Frequency - Test 1MHz