TDK Corporation VLS252010ET-100M
Manufacturer
TDK Corporation
Model
VLS252010ET-100M
Datasheet
VLS252010ET-100M PDF
Description
FIXED IND 10UH 550MA 854 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 76
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Package / Case Axial
Type Wirewound
Material - Core Ferrite
Series B78108E
Size / Dimension 0.157" Dia x 0.374" L (4.00mm x 9.50mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 17mOhm Max
Features -
Current - Saturation 14.5A
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Current Rating (Amps) 6.5A
Packaging Cut Tape (CT)
Height - Seated (Max) -
Shielding Unshielded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package Axial
Inductance 150nH
Frequency - Self Resonant 650MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 1MHz