TDK Corporation VLS2012ET-150M
Manufacturer
TDK Corporation
Model
VLS2012ET-150M
Datasheet
VLS2012ET-150M PDF
Description
FIXED IND 15UH 400MA 1.062 OHM
Availability
IN STOCK
Stock: 33
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Inductance 4.7µH
Frequency - Self Resonant -
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Material - Core Metal
Type Wirewound
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series VLS-HBX-1
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation 1.6A
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 1.09A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±20%