TDK Corporation VLCF5024T-3R3N1R4-2
Manufacturer
TDK Corporation
Model
VLCF5024T-3R3N1R4-2
Datasheet
VLCF5024T-3R3N1R4-2 PDF
Description
FIXED IND 3.3UH 1.46A 37 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 23
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Base Part Number SDR1307A
Series SDR1307A
Size / Dimension 0.512" Dia (13.00mm)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 120mOhm Max
Q @ Freq 24 @ 2.52MHz
Current - Saturation 3.5A
Packaging Digi-Reel®
Current Rating (Amps) 2.3A
Shielding Unshielded
Height - Seated (Max) 0.287" (7.30mm)
Tolerance ±10%
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Inductance 68µH
Supplier Device Package -
Part Status Active
Frequency - Self Resonant 7MHz
Mounting Type Surface Mount
Inductance Frequency - Test 100kHz