TDK Corporation SPM4015T-3R3M-LR
Manufacturer
TDK Corporation
Model
SPM4015T-3R3M-LR
Datasheet
SPM4015T-3R3M-LR PDF
Description
FIXED IND 3.3UH 2.5A 116.6 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 26
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±20%
Supplier Device Package -
Inductance 4.7µH
Frequency - Self Resonant -
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.510" L x 0.370" W (12.95mm x 9.40mm)
Series B82476B1
DC Resistance (DCR) 16.5mOhm Max
Ratings AEC-Q200
Current - Saturation 5.4A
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 5.3A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.200" (5.08mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -55°C ~ 150°C