TDK Corporation NLV32T-R22J-EF
Model
NLV32T-R22J-EF
Datasheet
NLV32T-R22J-EF PDF
Description
FIXED IND 220NH 450MA 320 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 4
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Part Status Not For New Designs
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series NLV-PF
DC Resistance (DCR) 11Ohm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 20 @ 796kHz
Current Rating (Amps) 70mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±5%
Frequency - Self Resonant 10MHz
Inductance 120µH
Inductance Frequency - Test 796kHz