TDK Corporation NLV32T-820J-PF
Model
NLV32T-820J-PF
Datasheet
NLV32T-820J-PF PDF
Description
FIXED IND 82UH 45MA 10 OHM SMD
Availability
IN STOCK
Stock: 21
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Material - Core Ferrite
Type Multilayer
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series MLJ
DC Resistance (DCR) 312mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation 650mA
Q @ Freq 35 @ 25MHz
Current Rating (Amps) 500mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.037" (0.94mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±5%
Frequency - Self Resonant 230MHz
Inductance 330nH
Inductance Frequency - Test 25MHz