TDK Corporation NLV32T-5R6J-PF
Model
NLV32T-5R6J-PF
Datasheet
NLV32T-5R6J-PF PDF
Description
FIXED IND 5.6UH 200MA 1.6 OHM
Attribute Name Attribute Value
Type Wirewound
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series NLV-PF
DC Resistance (DCR) 10Ohm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 30 @ 2.52MHz
Current Rating (Amps) 45mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±5%
Frequency - Self Resonant 11MHz
Inductance 82µH
Inductance Frequency - Test 2.52MHz