TDK Corporation NLV32T-121J-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Model
NLV32T-121J-PF
Datasheet
NLV32T-121J-PF PDF
Description
FIXED IND 120UH 70MA 11 OHM SMD
Attribute Name Attribute Value
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.094" (2.40mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±5%
Frequency - Self Resonant 45MHz
Inductance 5.6µH
Inductance Frequency - Test 7.96MHz
Part Status Not For New Designs
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Series NLV-PF
DC Resistance (DCR) 1.6Ohm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Current Rating (Amps) 200mA