TDK Corporation NLFV25T-2R2M-EF
Manufacturer
TDK Corporation
Model
NLFV25T-2R2M-EF
Datasheet
NLFV25T-2R2M-EF PDF
Description
FIXED IND 2.2UH 315MA 120 MOHM
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ceramic
Type Wirewound
Size / Dimension 0.071" L x 0.044" W (1.80mm x 1.12mm)
Series AISC-0603
DC Resistance (DCR) 210mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 40 @ 250MHz
Current Rating (Amps) 470mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.040" (1.02mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Tolerance ±2%
Supplier Device Package -
Inductance 33nH
Frequency - Self Resonant 3.2GHz