TDK Corporation NLCV32T-470K-EFD
Manufacturer
TDK Corporation
Model
NLCV32T-470K-EFD
Datasheet
NLCV32T-470K-EFD PDF
Description
FIXED IND 47UH 180MA 2.13 OHM
Availability
IN STOCK
Stock: 45
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Material - Core Ceramic
Type Wirewound
Size / Dimension 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm)
Series AISC-0805
DC Resistance (DCR) 100mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 40 @ 1.5GHz
Current Rating (Amps) 600mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.061" (1.55mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package 0805
Inductance 2.2nH
Frequency - Self Resonant 6GHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 250MHz