TDK Corporation NL453232T-3R9J-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Model
NL453232T-3R9J-PF
Datasheet
NL453232T-3R9J-PF PDF
Description
FIXED IND 3.9UH 330MA 900 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 111
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±30%
Supplier Device Package -
Inductance 1.4µH
Frequency - Self Resonant 63MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm)
Series NR
DC Resistance (DCR) 9.1mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation 9A
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 7A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -25°C ~ 120°C