TDK Corporation NL453232T-150J-PF
Manufacturer
TDK Corporation
Model
NL453232T-150J-PF
Datasheet
NL453232T-150J-PF PDF
Description
FIXED IND 15UH 200MA 2.5 OHM SMD
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 1812 (4532 Metric)
Material - Core -
Type Wirewound
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Series NL
DC Resistance (DCR) 900mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 50 @ 7.96MHz
Current Rating (Amps) 330mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.134" (3.40mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package 1812
Inductance 3.9µH
Frequency - Self Resonant 40MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 7.96MHz