TDK Corporation MLZ1608M4R7WT000
Manufacturer
TDK Corporation
Model
MLZ1608M4R7WT000
Datasheet
MLZ1608M4R7WT000 PDF
Description
FIXED IND 4.7UH 350MA 500 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 58
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Type Multilayer
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Series LQG15
DC Resistance (DCR) 150mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 8 @ 100MHz
Current Rating (Amps) 900mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±0.3nH
Supplier Device Package 0402 (1005 Metric)
Inductance 2.2nH
Frequency - Self Resonant 6GHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 100MHz