TDK Corporation MLF2012E5R6MT000
Manufacturer
TDK Corporation
Model
MLF2012E5R6MT000
Datasheet
MLF2012E5R6MT000 PDF
Description
FIXED IND 5.6UH 15MA 600 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 36
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 370mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -25°C ~ 120°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package -
Inductance 15µH
Frequency - Self Resonant 27MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 100kHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.094" L x 0.094" W (2.40mm x 2.40mm)
Series NR, H Type
DC Resistance (DCR) 1.224Ohm Max
Ratings -
Current - Saturation 470mA