TDK Corporation MLF2012A4R7MT000
Manufacturer
TDK Corporation
Model
MLF2012A4R7MT000
Datasheet
MLF2012A4R7MT000 PDF
Description
FIXED IND 4.7UH 30MA 700 MOHM
Attribute Name Attribute Value
Type Multilayer
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Series MLF
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 25 @ 25MHz
Current Rating (Amps) 150mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.057" (1.45mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package 0805 (2012 Metric)
Inductance 560nH
Frequency - Self Resonant 150MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 25MHz