TDK Corporation CKCM25C0G1H470K060AK
- Manufacturer
- TDK Corporation
- Model
- CKCM25C0G1H470K060AK
- Datasheet
- CKCM25C0G1H470K060AK PDF
- Description
- CAP ARRAY 47PF 50V NP0 0504
- Availability
- IN STOCK
Stock: 3743
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Packaging | Digi-Reel® |
| Temperature Coefficient | X5R |
| Tolerance | ±20% |
| Capacitance | 0.1µF |
| Part Status | Obsolete |
| Circuit Type | Isolated |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 0805 (2012 Metric) |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Series | CKC |
| Number of Capacitors | 2 |
| Ratings | - |
| Height - Seated (Max) | 0.033" (0.85mm) |