TAIYO YUDEN UMK063CG9R3BT-F
- Model
- UMK063CG9R3BT-F
- Datasheet
- UMK063CG9R3BT-F PDF
- Description
- CAP CER 9.3PF 50V C0G/NP0 0201
|---|---|
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Size / Dimension | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Tolerance | ±0.1pF |
| Height - Seated (Max) | - |
| Lead Style | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance | 9.4pF |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |
| Part Status | Active |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Surface Mount, MLCC |
| Series | M |
| Package / Case | 0201 (0603 Metric) |
| Ratings | - |
| Thickness (Max) | 0.013" (0.33mm) |
| Features | - |
| Voltage - Rated | 50V |