TAIYO YUDEN NRS5020T100MMGJV
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Model
NRS5020T100MMGJV
Datasheet
NRS5020T100MMGJV PDF
Description
FIXED IND 10UH 1.45A 144 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 53
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 1.4A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package -
Inductance 3.3µH
Frequency - Self Resonant -
Part Status Not For New Designs
Inductance Frequency - Test 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Series VLS
DC Resistance (DCR) 102mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation 1.4A