TAIYO YUDEN NRH2410T150MN
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Model
NRH2410T150MN
Datasheet
NRH2410T150MN PDF
Description
FIXED IND 15UH 370MA 1.224 OHM
Availability
IN STOCK
Stock: 47
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Type Wirewound
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series LB, M Type
DC Resistance (DCR) 680mOhm
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 30 @ 7.96MHz
Current Rating (Amps) 290mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Inductance 3.3µH
Frequency - Self Resonant 48MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 7.96MHz