TAIYO YUDEN NR6045T680M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Model
NR6045T680M
Datasheet
NR6045T680M PDF
Description
FIXED IND 68UH 900MA 429 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 82
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series VLS-CX-1
DC Resistance (DCR) 65mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation 2.25A
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 2.29A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package 2520
Inductance 1µH