TAIYO YUDEN LBM2016T3R3J
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Model
LBM2016T3R3J
Datasheet
LBM2016T3R3J PDF
Description
FIXED IND 3.3UH 290MA 680 MOHM
Availability
IN STOCK
Stock: 47
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0806 (2016 Metric)
Material - Core Ferrite
Type Wirewound
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series LB, M Type
DC Resistance (DCR) 340mOhm
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 30 @ 25.2MHz
Current Rating (Amps) 390mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.071" (1.80mm)
Shielding Unshielded
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Tolerance ±5%
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Inductance 820nH
Frequency - Self Resonant 250MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 25.2MHz