TAIYO YUDEN LB2012T3R3M
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Model
LB2012T3R3M
Datasheet
LB2012T3R3M PDF
Description
FIXED IND 3.3UH 235MA 390 MOHM
Attribute Name Attribute Value
Tolerance ±10%
Supplier Device Package 0603 (1608 Metric)
Inductance 220nH
Frequency - Self Resonant 290MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 25MHz
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Material - Core Ferrite
Type Multilayer
Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Series MLF
DC Resistance (DCR) 550mOhm Max
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq 15 @ 25MHz
Current Rating (Amps) 150mA
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.037" (0.95mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -40°C ~ 85°C