TAIYO YUDEN CKP25204R7M-T
Manufacturer
TAIYO YUDEN
Model
CKP25204R7M-T
Datasheet
CKP25204R7M-T PDF
Description
FIXED IND 4.7UH 1.1A 150 MOHM
Attribute Name Attribute Value
Package / Case 1008 (2520 Metric)
Material - Core Ferrite
Type Multilayer
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series AIML-1008HC
DC Resistance (DCR) 90mOhm
Ratings -
Current - Saturation -
Q @ Freq -
Current Rating (Amps) 1.5A
Packaging Digi-Reel®
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Shielding Shielded
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Tolerance ±20%
Supplier Device Package 1008 (2520 Metric)
Inductance 2.2µH
Frequency - Self Resonant 40MHz
Part Status Active
Inductance Frequency - Test 1MHz