Taiwan Semiconductor Corporation TSP10H45S S1G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor Corporation
Model
TSP10H45S S1G
Datasheet
TSP10H45S S1G PDF
Description
DIODE SCHOTTKY 45V 10A TO277A
Availability
IN STOCK
Stock: 46244
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Package / Case DO-214AA, SMB
Base Part Number STPS3150
Capacitance @ Vr, F -
Supplier Device Package SMB
Current - Reverse Leakage @ Vr 2µA @ 150V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150V
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Average Rectified (Io) 3A
Series -
Operating Temperature - Junction 175°C (Max)
Packaging Digi-Reel®
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 820mV @ 3A