Taiwan Semiconductor Corporation TSF20H120C-S C0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor Corporation
Model
TSF20H120C-S C0G
Datasheet
TSF20H120C-S C0G PDF
Description
DIODE SCHOTTKY 120V 10A ITO220AB
Attribute Name Attribute Value
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Base Part Number VB30120S
Capacitance @ Vr, F -
Supplier Device Package TO-263AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500µA @ 120V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120V
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Average Rectified (Io) 30A
Series TMBS®
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Packaging Tube
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.28V @ 30A