Taiwan Semiconductor Corporation TSF20H100C-S C0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor Corporation
Model
TSF20H100C-S C0G
Datasheet
TSF20H100C-S C0G PDF
Description
DIODE SCHOTTKY 100V 10A ITO220AB
Attribute Name Attribute Value
Current - Average Rectified (Io) 20A
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 125°C
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 520mV @ 40A
Series -
Diode Type Schottky
Part Status Active
Mounting Type Through Hole
Package / Case TO-220-2
Capacitance @ Vr, F 2000pF @ 5V, 1MHz
Supplier Device Package TO-220AC
Current - Reverse Leakage @ Vr 10mA @ 15V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 15V