Taiwan Semiconductor Corporation SRF10200 C0G
Manufacturer
Taiwan Semiconductor Corporation
Model
SRF10200 C0G
Datasheet
SRF10200 C0G PDF
Description
DIODE, SCHOTTKY, STANDARD, 10A,
Attribute Name Attribute Value
Supplier Device Package ITO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 100µA @ 200V
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 200V
Current - Average Rectified (Io) 10A
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Operating Temperature - Junction -55°C ~ 150°C
Series Automotive, AEC-Q101
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1V @ 5A