SunLED XZCWD45S-9
- Manufacturer
- SunLED
- Model
- XZCWD45S-9
- Datasheet
- XZCWD45S-9 PDF
- Description
- LED 3.2X2.8MM WHT WTR CLR 2PLCC
|---|---|
| Height (Max) | 0.45mm |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Viewing Angle | 120° |
| Current - Test | 20mA |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Color | White |
| Size / Dimension | 1.60mm L x 0.80mm W |
| Series | - |
| Lens Transparency | - |
| Lens Size | 1.10mm x 0.80mm |
| Wavelength - Peak | - |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Millicandela Rating | 248mcd |
| Lens Color | Yellow |
| Wavelength - Dominant | - |
| Lens Style | Rectangle with Flat Top |
| Supplier Device Package | 2-SMD |
| Part Status | Active |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 3.3V |