Sumida America Components Inc. CDRH4D16NP-4R7NC
- Manufacturer
- Sumida America Components Inc.
- Model
- CDRH4D16NP-4R7NC
- Datasheet
- CDRH4D16NP-4R7NC PDF
- Description
- FIXED IND 4.7UH 1.65A 75 MOHM
- Availability
- IN STOCK
Stock: 9
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Packaging | Digi-Reel® |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Tolerance | ±10% |
| Supplier Device Package | 1210 |
| Inductance | 4.7µH |
| Frequency - Self Resonant | 52MHz |
| Part Status | Active |
| Inductance Frequency - Test | 7.96MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 1210 (3225 Metric) |
| Material - Core | Iron Powder |
| Type | Wirewound |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.49mm) |
| Series | ISC-1210 |
| DC Resistance (DCR) | 1.25Ohm Max |
| Ratings | - |
| Current - Saturation | - |
| Q @ Freq | 30 @ 7.96MHz |
| Current Rating (Amps) | 220mA |