Sumida America Components Inc. CDRH125/LDNP-100NC
- Manufacturer
- Sumida America Components Inc.
- Model
- CDRH125/LDNP-100NC
- Datasheet
- CDRH125/LDNP-100NC PDF
- Description
- FIXED IND 10UH 4.6A 29 MOHM SMD
- Availability
- IN STOCK
Stock: 11
Product Detail
| Attribute Name | Attribute Value |
|---|---|
| Type | Wirewound |
| Size / Dimension | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Series | VLCF |
| DC Resistance (DCR) | 37mOhm Max |
| Ratings | - |
| Current - Saturation | 1.46A |
| Q @ Freq | - |
| Current Rating (Amps) | 1.46A |
| Packaging | Cut Tape (CT) |
| Height - Seated (Max) | 0.094" (2.40mm) |
| Shielding | Shielded |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Tolerance | ±30% |
| Supplier Device Package | - |
| Inductance | 3.3µH |
| Frequency - Self Resonant | - |
| Part Status | Active |
| Inductance Frequency - Test | 100kHz |