Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA27R0
Model
CFM14JA27R0
Datasheet
CFM14JA27R0 PDF
Description
RES 27 OHM 1/4W 5% CF MINI
Availability
IN STOCK
Stock: 9750
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Series CFM
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Features Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations 2
Packaging Tape & Box (TB)
Supplier Device Package Axial
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -850ppm/°C
Resistance 390 kOhms