Stackpole Electronics, Inc. CFM14JA270K
Model
CFM14JA270K
Datasheet
CFM14JA270K PDF
Description
RES 270K OHM 1/4W 5% CF MINI
Availability
IN STOCK
Stock: 9965
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Resistance 27 Ohms
Composition Carbon Film
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.25W, 1/4W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.067" Dia x 0.130" L (1.70mm x 3.30mm)
Height - Seated (Max) -
Series CFM
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Supplier Device Package Axial
Tolerance ±5%