Stackpole Electronics, Inc. CF12JA200K
Manufacturer
Stackpole Electronics, Inc.
Model
CF12JA200K
Datasheet
CF12JA200K PDF
Description
RES 200K OHM 1/2W 5% AXIAL
Availability
IN STOCK
Stock: 3971
Product Detail
Attribute Name Attribute Value
Part Status Active
Failure Rate -
Power (Watts) 0.5W, 1/2W
Package / Case Axial
Size / Dimension 0.106" Dia x 0.335" L (2.70mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max) -
Series CF
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Features Flame Retardant Coating, Safety
Number of Terminations 2
Packaging Cut Tape (CT)
Supplier Device Package Axial
Tolerance ±5%
Temperature Coefficient 0/ -400ppm/°C
Resistance 200 Ohms