SSI Technologies, Inc. P61-3000-A-A-I72-4.5V-A
- Model
- P61-3000-A-A-I72-4.5V-A
- Datasheet
- P61-3000-A-A-I72-4.5V-A PDF
- Description
- SENSOR 3000PSIA 1/4 NPT W/TEMP
|---|---|
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Voltage - Supply | 5V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | 72" Integral Harness |
| Accuracy | ±0.5% |