SSI Technologies, Inc. P61-2000-S-A-I72-20MA-A
- Manufacturer
- SSI Technologies, Inc.
- Model
- P61-2000-S-A-I72-20MA-A
- Datasheet
- P61-2000-S-A-I72-20MA-A PDF
- Description
- SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT W/TEMP
|---|---|
| Package / Case | Cylinder |
| Maximum Pressure | 6000PSI (41368.54kPa) |
| Output | 4 mA ~ 20 mA |
| Voltage - Supply | 8V ~ 30V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | 72" Integral Harness |
| Accuracy | ±0.5% |