SSI Technologies, Inc. P61-2000-S-A-I12-5V-C
- Model
- P61-2000-S-A-I12-5V-C
- Datasheet
- P61-2000-S-A-I12-5V-C PDF
- Description
- SENSOR 2000PSIS 1/4 NPT W/TEMP
|---|---|
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | 12" Integral Harness |
| Accuracy | ±0.5% |
| Operating Pressure | 2000PSI (13789.51kPa) |
| Features | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Port Size | Male - 1/4" (6.35mm) NPT |