SSI Technologies, Inc. P51-50-A-P-D-4.5OVP-000-000
- Model
- P51-50-A-P-D-4.5OVP-000-000
- Datasheet
- P51-50-A-P-D-4.5OVP-000-000 PDF
- Description
- SENSOR 50PSI M20-1.5 6G .5-4.5V
|---|---|
| Maximum Pressure | - |
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Voltage - Supply | 5V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | Deutsch, 3 Pin |
| Accuracy | ±0.5% |