SSI Technologies, Inc. P51-3000-A-R-I12-5V-000-000
- Model
- P51-3000-A-R-I12-5V-000-000
- Datasheet
- P51-3000-A-R-I12-5V-000-000 PDF
- Description
- SENS 3000PSI 22MM M12-1.0 6G 5V
|---|---|
| Output | 1 V ~ 5 V |
| Voltage - Supply | 8V ~ 30V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | Cable 1' |
| Accuracy | ±1% |
| Operating Pressure | 15PSI (103.42kPa) |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Port Size | Female - 7/16" (11.11mm) UNF |