SSI Technologies, Inc. P51-3000-A-J-I36-4.5OVP-000-000
- Manufacturer
- SSI Technologies, Inc.
- Model
- P51-3000-A-J-I36-4.5OVP-000-000
- Datasheet
- P51-3000-A-J-I36-4.5OVP-000-000 PDF
|---|---|
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Voltage - Supply | 5V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | Cable 3' |
| Accuracy | ±0.5% |
| Operating Pressure | 1000PSI (6894.76kPa) |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |