SSI Technologies, Inc. P51-2000-A-S-M12-20MA-000-000
- Model
- P51-2000-A-S-M12-20MA-000-000
- Datasheet
- P51-2000-A-S-M12-20MA-000-000 PDF
|---|---|
| Output | 4 mA ~ 20 mA |
| Voltage - Supply | 8V ~ 30V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | M12, 4 Pin |
| Accuracy | ±0.5% |
| Operating Pressure | 750PSI (5171.07kPa) |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Port Size | Male - 3/8" (9.52mm) UNF |