SSI Technologies, Inc. P51-2000-A-F-D-4.5OVP-000-000
- Manufacturer
- SSI Technologies, Inc.
- Model
- P51-2000-A-F-D-4.5OVP-000-000
- Datasheet
- P51-2000-A-F-D-4.5OVP-000-000 PDF
|---|---|
| Output | 0.5 V ~ 4.5 V |
| Voltage - Supply | 5V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | Deutsch, 3 Pin |
| Accuracy | ±0.5% |
| Operating Pressure | 3000PSI (20684.27kPa) |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Port Size | Male - 1/4" (6.35mm) NPT |