SSI Technologies, Inc. P51-200-S-M-P-4.5V-000-000
- Model
- P51-200-S-M-P-4.5V-000-000
- Datasheet
- P51-200-S-M-P-4.5V-000-000 PDF
- Description
- SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V
|---|---|
| Output | 4 mA ~ 20 mA |
| Voltage - Supply | 8V ~ 30V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | Cable 1' |
| Accuracy | ±0.5% |
| Operating Pressure | 3000PSI (20684.27kPa) |
| Features | Amplified Output, Temperature Compensated |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C |
| Port Size | Female - 7/16" (11.11mm) UNF |