SSI Technologies, Inc. P51-200-A-O-P-20MA-000-000
- Model
- P51-200-A-O-P-20MA-000-000
- Datasheet
- P51-200-A-O-P-20MA-000-000 PDF
- Description
- SENS 200PSI 7/16-20 UNF 2B 20MA
|---|---|
| Output Type | Analog Voltage |
| Maximum Pressure | - |
| Output | 1 V ~ 5 V |
| Voltage - Supply | 8V ~ 30V |
| Series | MediaSensor™ |
| Termination Style | Cable 1' |
| Accuracy | ±0.5% |